„Trudne sytuacje na lekcji religii – reagować, czy ignorować” - relacja z warsztatów

Za nami pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty zorganizowane pod hasłem: Katecheta – ktoś więcej niż nauczyciel, zatytułowane „Trudne sytuacje na lekcji religii – reagować, czy ignorować”.

Warsztaty odbyły się w dniach 22-23 września br., w domu parafialnym parafii Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu. W warsztatach udział wzięły katechetki z Warszawy i okolic, osoby świeckie i zakonne.

W trakcie warsztatów mówiliśmy o trudności w akceptacji uczuć, niezrozumieniu i frustracji. Mowa była o metodach pracy z trudnym uczniem, sposobach dotarcia do niego, nawiązania kontaktu, relacji, która umożliwi dalszą pracę. Katecheci obecni na warsztatach dzielili się konkretnymi przykładami z ich pracy, które wspólnie omawialiśmy, szukając najlepszego rozwiązania i metody dotarcia do ucznia. Wszyscy uczestnicy mogli aktywnie brać udział w warsztatach, proponować rozwiązania, dzielić się własnymi doświadczeniami i z nich wyciągać wnioski do dalszej pracy.

Uczestnikami warsztatów byli katecheci pracujący w szkołach podstawowych, jak i w gimnazjach, rozpoczynający swoją pracę w tym zawodzie, jak i z wieloletnim doświadczeniem pracy w szkole.

Serdecznie zapraszamy na kolejne warsztaty, które odbędą się w dniach 20-21 października 2017 r. Zapisy mailowo: redakcja@glosimy.pl; telefonicznie: +48 690 050 015 lub na stronie poprzez formularz zgłoszeniowy: www.szkolenia.glosimy.pl

Zapraszamy również na warsztaty „Zachęta do współpracy – jak chwalić, aby uczniom rosły skrzydła”. Warsztaty odbywać się będą w terminach: 3-4 listopada 2017 r. oraz 24-25 listopada 2017 r.

Serdecznie zapraszamy! Anna Konarzewska- Żuczek

 

Data publikacji: 
01.10.2017