Akademia Profesjonalnego katechety w Warszawie

W dniach 16-19 lipca 2018 r. w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko - Praskiej odbyła się Akademia Profesjonalnego Katechety organizowana przez Stowarzyszenie Pedagogów Chrześcijańskich NATAN. Zjechało się na nią 61 nauczycieli religii z całej Polski, w tym ośmiu z naszej diecezji. Było to niesamowite spotkanie przygotowane przez prawdziwych pasjonatów katechezy, na które zjechali się równie zafascynowani nauczaniem i poszukiwaniem nowych środków i form pracy katecheci. Warsztaty odbywały się w dwóch grupach wiekowych: katecheza dzieci i katecheza młodzieży. Każdy z nas mógł wzbogacić swój warsztat pracy, a także podzielić się własnymi pomysłami podczas tzw. Targów Katechetycznych. W trakcie Akademii… odwiedziło nas wielu znamienitych gości. We wtorek Eucharystię dla naszej wspólnoty odprawił Biskup Romuald Kamiński. Mieliśmy okazję uczestniczyć w grillu zorganizowanym przez Wydział Nauki Katolickiej naszej Diecezji. W Akademii wziął udział także nasz dyrektor – ks. Piotr Pierzchała. 

Wiele działo się – jak to zazwyczaj – w  kuluarach, gdzie podczas swobodnych rozmów można było wydobyć kolejne pomysły na katechezę. 

Nie tylko razem pracowaliśmy ale również, podczas codziennej Mszy Świętej, wspólnie zawierzaliśmy swoje posługiwanie najlepszemu Nauczycielowi - Jezusowi Chrystusowi.

Mimo, że warsztaty odbywały się w sezonie wakacyjnym, warto było poświęcić na nie swój wolny czas. 

Ciekawi ludzie, ciekawe pomysły, nowa energia do pracy. Polecam w następnym roku!

Katarzyna Rosadzińska

Data publikacji: 
20.08.2018