Bioetyka młodego katolika relacja z warsztatów

Dnia 27.10. 2016 r. odbyło się szkolenie dla katechetów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Bioetyka młodego katolika” prowadzone przez pana mgr. Grzegorza Diłanian – metodyka nauczania religii Miasta Stołecznego Warszawy.

Spotkanie miało charakter wykładowy z elementami warsztatowymi, które angażowały katechetów do podjęcia trudu i zmierzenia się z tematami, które są trudne i kontrowersyjne nie tylko dla uczniów. Dzięki ekspresywnemu wykładowi p. Grzegorza i sprzyjającej atmosferze spotkania przekazywane treści zapadały w pamięć i prowokowały do dyskusji. Zagadnienia podjęte na szkoleniu dotyczyły następujących tematów: wstępu do bioetyki, aborcji, in vitro, klonowania, transplantologii oraz eutanazji. Katechetom zostały przedstawione propozycje przeprowadzenia lekcji z zakresu powyższych tematów, bardzo ciekawe metody aktywizujące, pomoce do prac w grupach, a także interesujące środki dydaktyczne. Atutem prowadzącego szkolenie było to, iż jest praktykiem, a więc przekazywane treści miały oparcie w konkretnych przykładach z katechezy szkolnej. Jedynym minusem spotkania był jego zbyt krótki czas…

Uczestnikom pozostaje więc teraz zapoznać się z materiałami udostępnionymi przez p. Grzegorza i korzystać z nich podczas przygotowywania konspektów lekcji z zakresu bioetyki.

s. Zofia Maciejewska

 

Data publikacji: 
29.11.2016