Jesteśmy wszczepieni w Chrystusa - o wielkopostnym dniu skupienia dla katechetów

W sobotę 1 kwietnia 2017 roku w sali kurialnej przy ul. Floriańskiej odbył się Wielkopostny dzień skupienia dla katechetów. Prowadzący ks. Grzegorz Zagórowski w oparciu o 15 rozdział Ewangelii wg św. Jana nakreślił obraz winnicy, którą tworzymy. Choć codzienna posługa katechety wiąże się z trudem to wszczepienie w Chrystusa daje nam możliwość nieustannego czerpania soków z Niego samego, wprowadzania Jego życia w nasze życie. W ten sposób Chrystus przez nas przychodzi do tych z którymi codziennie się spotykamy.

Podczas adoracji Najświętszego Sakramentu każdy z nas miał możliwość zanurzenia się w Bożej miłości, aby następnie podczas wspólnej Eucharystii otworzyć serce i przyjąć Jezusa do siebie.

Ks. Bp .Marek Solarczyk, który przewodniczył naszej modlitwie przywołał biblijny obraz drzewa zasadzonego nad płynącą wodą, które wciąż owocuje, ponieważ ma korzenie zanurzone w Źródle Życia. Tak samo i my jeśli jesteśmy zanurzeni w Jezusie będziemy owocować. Ksiądz Biskup przypomniał o zaufaniu Bogu, które jest konieczne w naszej posłudze, bo to On sam doprowadzi do końca dzieło w którym każdy z nas jako katecheta uczestniczy.

Dziękujemy Księdzu Piotrowi, Księdzu Mariuszowi, Siostrze Cecylii, grupie muzycznej za przygotowanie naszego wspólnego spotkania na modlitwie i rozważaniu Słowa Bożego.

Katecheci Diecezji Warszawsko- Praskiej

Data publikacji: 
19.04.2017