Konkurs diecezjalny dla uczniów szkół podstawowych rozstrzygnięty

16 maja br. odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Diecezjalnym Konkursie „Najpiękniejsza suknia miłości dla naszej Królowej” oraz „Piszemy do Królowej Polski”.

Dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, w nawiązaniu do peregrynacji  kopi obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji wykonały przepiękne obrazy wykazując niesamowite pomysły i zdolności.

Tak jak powiedział podczas spotkania ksiądz Piotr Pierzchała  dyrektor Wydziału Katechetycznego na etapie diecezjalnym wpłynęło ponad 500 prac, a to oznacza, że na etapie szkolnym było, ich o wiele więcej. 

Uczniowie zaś klas IV-VI wzięli udział w konkursie Piszemy do Królowej Polski - „Na początku mego listu...”. Zadaniem konkursowym było napisanie listu do Matki Bożej Królowej Polski na dowolnie wybrany temat. Mógł to być list, który „informuje“ Matkę Bożą o jakiejś ważnej dla dziecka sprawie osobistej, rodzinnej, parafialnej. Dla osób zainteresowanych historią, inspiracją do pracy mogła być 100-na rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W tej kategorii nadeszło około 250 prac.

Po przywitaniu dzieci i ich opiekunów  oraz  po krótkim słowie księdza Mariusza Czyżewskiego, wprowadzającego nas w zagadnienia konkursowe, głos zabrał ksiądz biskup  Romuald Kamiński. Wielu z nas miało okazję pierwszy raz poznać księdza biskupa. Ksiądz Biskup z dużą dozą poczucia humoru, przystąpił do wręczania dyplomów i rozdania nagród rzeczowych. Tradycyjnie wykonano pamiątkowe  zdjęcie. Uśmiechy nagrodzonych dzieci stanowiły bezcenny widok. 

Pan Michał Mączyński - Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Legionowie, - w imieniu sponsora głównego naszego konkursu PKO BP, wyraził radość udanej realizacji przedsięwzięcia. 

A to jeszcze nie koniec niespodzianek. :)

Po ceremonii rozdania nagród, zwycięzcy i ich opiekunowie zostali zaproszeni na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik. Tam dopiero dzieci spożytkowały swoją energię. Zabawa i nauka w jednym to coś, co trafiło w gusta każdego z nich.

Uśmiechnięci, zadowoleni i zmęczeni laureaci konkursu z nagrodami w ręku, a przede wszystkim szczęśliwi wrócili do domów.

Dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tak miłej uroczystości i już nie możemy doczekać się kolejnych konkursów. :)

Z wyrazami wdzięczności mama wyróżnionego uczestnika  Anna Kocoł – Legionowo

 

W imieniu Diecezji Warszawsko-Praskiej i Wydziału Nauki Katolickiej naszej kurii Biskupiej 

Wyrażamy serdeczne podziękowanie dla PKO BP. 

Dzięki uprzejmości państwa Banku możliwy był zakup atrakcyjnych nagród dla dzieci naszej diecezji, które wzięły udział w konkursie dla szkół podstawowych. 

Ich wkład pracy zarówno w prace plastyczne jak i napisanie listów został sowicie wynagrodzony.

Serdecznie za to dziękujemy. Pomoc, którą Państwo nam zaoferowali jest bezcenna. 

Z tego miejsca serdecznie dziękuję, za wszelką życzliwość, zaangażowanie we wspieranie młodych ludzi. Na pewno dobro spełnione będzie przynosić obfite owoce w przyszłości. Jest to mówiąc językiem ekonomii inwestycja w przyszłość.

Swoje podziękowania kierujemy także dla Firmy Lotte Wedel, która ufundowała słodkości oraz Centrum Nauki Kopernik.

 

SPONSOR GŁÓWNY KONURSU

 

 

Data publikacji: 
25.05.2018