Lekcja otwarta w Ząbkach

Powtórzenie wiadomości…zazwyczaj takie tematy kojarzą się z nudą… Jednak ks. dr Rafał Goliński zaradził znużeniu uczniów podczas lekcji otwartej dla licznego grona katechetów dekanatów: kobyłkowskiego, wołomińskiego, tłuszczańskiego i zielonkowskiego.
Zajęcia odbyły się 12. marca 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Ząbkach. Ksiądz katecheta w bardzo ciekawy sposób poprowadził lekcję w kl. Vb, a temat brzmiał: „Powtórzenie wiadomości z działu Posłannictwo Jezusa”. Zorganizowany został mini-konkurs wiedzy o poznanych przypowieściach. Uczniowie zostali podzieleni na cztery grupy według imion czterech Ewangelistów. Niewątpliwym atutem wybranej metody było to, że dzieci w grupie były za siebie współodpowiedzialne, gdyż odpowiedź na pytanie musiał znać każdy w zespole, by uzyskać punkt. Ponadto zaletą było to, iż uczniowie byli przez cały czas zaktywizowani i zdeterminowani. I pomyśleć, że to tylko powtórzenie materiału...

Dziękujemy Dyrekcji szkoły za możliwość przyjęcia nas , natomiast ks. Rafałowi Golińskiemu dziękujemy za wzbogacenie naszego warsztatu pracy, gratulujemy znakomitej lekcji i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Sulewska

Data publikacji: 
13.03.2014