Ogólnopolski finał Olimpiady Teologii Katolickiej - Lublin 2017'

W dniach od 23 do 25 marca 2017,odbywał się w Lublinie finał XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Był to szczególny czas dla naszej Diecezji Warszawsko- Praskiej, obchodzącej 25 - lecie powstania. Dlatego młodzież biorąca w finale czuła się zaszczycona, a zarazem zobowiązana, by godnie reprezentować naszą wspólnotę diecezjalną. Po wielu tygodniach ciężkiej pracy, zgłębiania prawd teologicznych młodzi wyruszyli do Lublina – stolicy polskiej teologii. Zwiedzili KUL, starówkę w Lublinie, Nałęczów, Kazimierz Dolny oraz obejrzeli przedstawienie pt: „Życie Maryi”. Jednak to nie było najważniejsze. Po napisaniu testu okazało się, że są wśród nas finaliści i laureaci. Temat tegorocznej olimpiady  brzmiał: „Orędzie fatimskie jako znak nadziei dany przez Miłosiernego Ojca”.

Podczas ogólnopolskiego finału XXVII Olimpiady Teologii Katolickiej nasi, warszawsko-prascy reprezentanci zajęli następujące miejsca:

Krzysztof Mroczek –VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie – 7 miejsce

Elżbieta Żochowska – VIII Liceum Ogólnokształcące im. Władysława IV w Warszawie – 9 miejsce

Finaliści to:

Kacper Biegajski – Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie

Michał Krynicki – Liceum Ogólnokształcące im. K. I. Gałczyńskiego w Otwocku

Uczestnicy tegorocznego finału zachęcają do wzięcia udziału w kolejnej edycji Olimpiady Teologii Katolickiej, która odbędzie się w 2018, w Łodzi, a poświęcona zostanie nauczaniu papieża Benedykta XVI i Franciszka w kontekście dobra i pokoju.

Katarzyna Dec i olimpijczycy

 

Data publikacji: 
27.03.2017