Relacja z lekcji otwartej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim

7 marca 2013 roku z grupą katechetów, szkół ponadgimnazjalnych z rejonu mińskiego uczestniczyliśmy w kolejnej lekcji otwartej w Zespole Szkół Ekonomicznych w Mińsku Mazowieckim. Lekcję, przygotowującą młodzież do rekolekcji szkolnych, poprowadziła s. mgr Natanaela Bąbel (loretanka). Siostra w ciekawy sposób wraz z młodzieżą dokonała analizy fragmentu Biblii o wyrzuceniu kupczących ze świątyni. Młodzież usłyszała o tym, że czas rekolekcji to czas ogarnięcia się i pozbierania. Podczas zajęć zobaczyliśmy ciekawe metody pracy, a przede wszystkim piękną postawę katechety. Dobry kontakt z młodzieżą i po prostu piękne realizowanie pasji życiowej.

Duży zespół klasowy, bo liczący 30 osób, z zainteresowaniem uczestniczył w zajęciach, podejmując proponowane przez siostrę zadania. Bardzo dziękuję młodzieży za Waszą postawę.

Ciekawym elementem lekcji były wykorzystane utwory muzyczne bliskie młodzieży, które pomogły zatrzymać się nad sensem życia wiarą. Myślę, że nie u jednego będą one powracać i budzić serca do przemyśleń i podejmowania konkretnych postaw.

Bardzo dziękuję Siostrze, za piękną lekcję i za pokazanie katechetom warsztatu swojej pracy. Młodzieży za zaangażowanie w lekcję. Dziękuję również Dyrekcji szkoły za możliwość zorganizowania naszego spotkania w waszej szkole. Przybyłym katechetom dziękuję za miłe spotkanie i wymianę doświadczeń.

Ks. Piotr Pierzchała

Zdjęcia z lekcji:

Data publikacji: 
08.03.2013