Relacja z Wielkopostnego Dnia Skupienia dla katechetów

  Dnia 16 marca 2013 roku w kaplicy naszej Kurii Biskupiej przy ulicy Floriańskiej 3 przeżyliśmy Dzień Skupienia Wielkopostnego. Najpierw ksiądz Artur Staniszewski wygłosił konferencję, w której pokazał, jak w dzisiejszym świecie można nie tylko wytrwać w wierze, ale również nieść ją innym. Wskazał na Tego, który jest niewyczerpanym źródłem łaski. Trzeba tylko CHCIEĆ z niego zaczerpnąć. Jeśli wierzymy, bo MUSIMY – to nie wystarczy. Ksiądz Artur zwracał się do nas, jak do „faryzeuszy i uczonych w Piśmie” – nie wiadomo czy był to bardziej komplement, czy wyrzut – ale to w końcu realne niebezpieczeństwo dla każdego katechety – zawsze wiedzieć najlepiej – nawet lepiej niż sam Bóg
Po  konferencji mieliśmy możliwość przystąpienia do sakramentu pojednania i pokuty, którego tłem był piękny śpiew z akompaniamentem gitar. Mogliśmy indywidualnie pomodlić się podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.
Najważniejszą częścią Dnia Skupienia była Msza Święta, której przewodniczył Ksiądz Piotr Pierzchała.
Dobrze było przeżyć ten dzień szczególnych rekolekcji, podczas których z mówiących o Bogu mogliśmy stać się słuchającymi Go. Serdecznie dziękujemy za to Księdzu Arturowi i księdzu Piotrowi.

Ewa Konarzewska
Nauczyciel religii w LO im. Jana III Sobieskiego w Legionowie

 

Kilka zdjęć:

Data publikacji: 
17.03.2013