Siostra Bogumiła - Misjonarka w Szkole Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Maz.

23 kwietnia 2013 r. do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego zawitał bardzo miły gość. Na zaproszenie grona pedagogicznego i uczniów przybyła do nas Siostra Bogumiła Pistelok ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej - Misjonarek Klaretynek. Siostra Bogusia przeprowadziła animację misyjną wśród najmłodszych uczniów: klas 0 - IV.

Ta niezwykła i bardzo sympatyczna osoba ma duże doświadczenie misyjne, pracowała między innymi na Kubie i Ukrainie. Obecnie pełni posługę w parafii św. Barbary w Modlinie Twierdzy.

Nasi uczniowie oraz nauczyciele z wielką radością i zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu z Siostrą Misjonarką, która swoim charyzmatem porwała nasze serca. Siostra poprzez ciekawą prezentację multimedialną zabrała nas w podroż misyjną po poszczególnych kontynentach świata, wskazując na problemy najbiedniejszych dzieci w krajach misyjnych. Barwne fotografie zwracały uwagę na różnorodne tradycje i kulturę, z którą spotykają się misjonarze z swojej codziennej pracy.

Siostra Bogusia dzieliła się z nami własnym doświadczeniem misyjnym, co wywołało ogromne zainteresowanie wśród słuchaczy.

Był również czas na rozmowę z dziećmi, które z wielką radością podjęły dialog z tak ciekawym gościem. Razem z Siostrą dzieci powtórzyły zdobyte wiadomości na temat pracy misyjnej i wskazały jak można pomóc misjonarzom.

Kolejnym punktem animacji była prezentacja strojów misyjnych, jakie Siostra przywiozła ze sobą i zachęciła uczniów - ochotników do założenia ich. Były to stroje z różnych kontynentów, a nasi wychowankowie wyglądali w nich bardzo barwnie, niecodziennie. Radość dziecięca była ogromna, a nauczyciele podziwiali dzieci w przepięknych ubraniach.

Poznaliśmy również przedmioty misyjne, a także nauczyliśmy się piosenki „Oto jest dzień” w innym języku.

Na zakończenie bardzo wartościowego spotkania dzieci wraz p. Kasią Dobruk podziękowali Siostrze za niezwykle udaną animację misyjną i pobyt w naszej szkole. Miłą niespodziankę przygotowała dla Siostry Bogusi klasa Id wraz z wychowawczynią p. Anią Dryblak. Po animacji misyjnej Siostra Bogusia wraz p. Kasią odwiedziła klasę 0b i poprowadziła tam katechezę, adresowaną do najmłodszych. Zerówkowicze z zainteresowaniem słuchali Siostry i wielką radością, wraz z wychowawczynią przebrali się w stroje misyjne. Dla nich była to prawdziwa frajda.

Spotkanie z Siostrą Bogusią na zawsze pozostanie w naszej pamięci, gdyż uwrażliwiło nasze serca na potrzeby innych, najbiedniejszych i ukazało wartość wiary w życiu człowieka. Dziękujemy Siostrze Bogumile za radość, zapał misyjny i dobro, jakie czyni się za pośrednictwem Siostry osoby. Mamy głęboką nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy gościć Siostry Misjonarki w naszej szkole.

 

Katarzyna Dobruk

Data publikacji: 
07.05.2013