Zaproszenie na pielgrzymkę maturzystów Diecezji Warszawsko-Praskiej na Jasną Górę

Drodzy Maturzyści, przed Wami ważny egzamin otwierający drogę do Waszej przyszłości. Kościół, jak zawsze, chce Wam towarzyszyć w sytuacji, jaką przeżywacie. Od początku istnienia, ciągle jeszcze młodej, naszej diecezji maturzyści pielgrzymują na Jasną Górę by Matce Bożej Królowej Polski zawierzyć wszystkie swoje sprawy. Dlatego zapraszamy Was na kolejną już pielgrzymkę młodzieży maturalnej Diecezji Warszawsko-Praskiej na Jasną Górę, która odbędzie się 13 marca 2013 roku (środa). Będziemy ją przeżywać w ogłoszonym przez papieża Benedykta Roku Wiary. Jak napisał nasz ksiądz arcybiskup Henryk Hoser SAC w liście na rozpoczęcie roku: "Wiara jest jakby żywym organizmem: poczyna się i rodzi, wzrasta i umacnia się, dojrzewa i działa. Ale jest też odwrotnie: wielu doznaje czegoś przeciwnego, doświadcza niedostatku wiary, jej słabości i zanikania, wręcz umierania. Wiary letniej i nijakiej. Są wreszcie i tacy, którzy wiarę utracili, i określają się w różnej odległości od Boga i Kościoła".

Zapewne i wy borykacie się z różnymi problemami, szukacie odpowiedzi na nurtujące Was pytania. Pytacie się także o sens życia. Mamy nadzieję, że tegoroczna pielgrzymka choć w małym stopniu pomoże wam odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące życia.

Ojciec Święty napisał, że nie możemy zgodzić się na to, aby sól utraciła smak, a światło było umieszczone pod korcem (por. Mt 5, 13-16). Znając Was droga młodzieży wiemy, że Wy na pewno do tego nie dopuścicie. By jednak zrealizować dobre postanowienia, które rodzą się w Waszych sercach potrzeba nam zapatrzenia się w Chrystusa, wejścia na Jego drogę. Musimy na nowo z chęcią karmić się Słowem Bożym, Chlebem życia. Musimy na nowo wyznać naszą wiarę. To wyznanie jest aktem zarówno osobistym, jak i wspólnotowym, dlatego zapraszamy Was do domu naszej wspólnej Matki i Królowej, u stóp Jej cudownego wizerunku będziemy się modlić o umocnienie i pomnożenie naszej wiary, która jest konieczna w codziennym życiu. Chcemy wraz z wami drodzy maturzyści modlić się: przede wszystkim o pomyślny przebieg Waszego egzaminu dojrzałości, jaki jest przed Wami, a także o światło Ducha Świętego dla wyboru Waszej dalszej drogi życiowej zgodnie z wolą Bożą.

Zachęcamy was przyjedźcie z Waszymi duszpasterzami, katechetami, nauczycielami, wychowawcami i rodzicami na wspólne spotkanie maturzystów z Maryją, naszą Matką.

Bardzo prosimy, przeżyjcie ten czas na medytacji, skupieniu i modlitwie. Zachęcamy, aby skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, by w pełny sposób uczestniczyć w Eucharystii, którą będziemy celebrować u tronu Matki.

 

A oto program naszego spotkania:

1.      1100 - Powitanie w Bazylice

  • Ojcowie Paulini
  • Ks. Arcybiskup
  • Mazowiecki Kurator Oświaty

2.      1130 - Konferencja

  • okazja do spowiedzi

3. 1230   - Msza św. z homilią Ks. Arcybiskupa

4. Przerwa na posiłek

5. 1430 - Modlitwa w Kaplicy Cudownego Obrazu

  • śpiew maryjny
  • Akt zawierzenia - młodzież
  • Słowo i błogosławieństwo Ks. Arcybiskupa
  • Apel Jasnogórski

Pracownicy Wydziału Katechetycznego.

Data publikacji: 
15.02.2013