AKTUALNOŚCI

A piękno świeci w ciemności - o ikonie i sztuce na lekcji religii - spotkanie formacyjne

Kolejne spotkanie formacyjne dla katechetów diecezji warszawsko – praskiej odbyło się w sobotę 18 stycznia. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. W swoim słowie, opartym na czytaniach mszalnych, ksiądz biskup mówił o powołaniu każdego człowieka do pełnienia posługi wyznaczonej przez Pana Boga.

„Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności” - finał konkursu dla staszych uczniów szkół podstawowych

„Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności” – pod takim hasłem odbył się kolejny konkurs tematyczny dla uczniów ze szkół podstawowych naszej diecezji. Jego finał miał miejsce 16 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2, im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie w gminie Radzymin. Finałowy test wiedzy rozwiązywało blisko stu uczniów, rywalizacja była na tyle zacięta, że konieczne było przeprowadzenie dogrywki, która rozstrzygnęła kwestię pierwszego miejsca.

Posługa myślenia, czyli jak być mądrym? refleksje z Adwentowego Dnia Skupienia dla Nauczycieli

W sobotę 14 grudnia bieżącego roku, już po raz trzynasty  nauczyciele z powiatu mińskiego uczestniczyli w adwentowym dniu skupienia. Spotkali się ponownie w gościnnych progach Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku. Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły , pan Tomasz Płochocki. Na spotkanie przybyli księża: Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej ksiądz Piotr Pierzchała oraz zaproszony na tę okazję gość – ksiądz Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”

Adwntowy Dzień Skupienia dla Katechetów

14 grudnia 2019 roku odbył się Adwentowy Dzień Skupienia dla katechetów w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wszystkich zebranych serdecznie przywitał Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej - ksiądz Piotr Pierzchała, któremu towarzyszyli ksiądz Mariusz Czyżewski oraz siostra Cecylia Stusowicz. Do wygłoszenia konferencji zaproszono znanego i cenionego rekolekcjonistę -księdza Stefana Moszoro-Dąbrowskiego. Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Romuald Kamiński.

Spotkanie przedświąteczne dla Dyrektorów Szkół z Księdzem Biskupem

13 grudnia 2019 roku w sali Kurii Warszawsko-Praskiej odbyło się przedświąteczne spotkanie dyrektorów szkół i placówek oświatowych z Biskupem  Romualdem Kamińskim i przedstawicielami Mazowieckiego Kuratorium Oświaty. W atmosferze życzliwej radości wszyscy uczestnicy tego wydarzenia wysłuchali najpierw pięknego koncertu kolęd.

Śpiewajcie Panu, błogosławcie Jego imię– piosenki i wiersze w katechezie - relacja z warsztatów

Śpiewajcie Panu, błogosławcie Jego imię – piosenki i wiersze w katechezie. Pod takim hasłem 25.11.2019 Dr Aneta Rayzacher-Majewska poprowadziła warsztat dla katechetów naszej diecezji.

Porządek na katechezie - relacja z warsztatów

W sobotę 23 listopada katecheci uczestniczyli w świetnie prowadzonych przez dr Zbigniewa Barcińskiego warsztatach, które pomagają znaleźć odpowiedzi na tego typu pytania i dają narzędzia do codziennej pracy w szkole.

Katecheza przedsakramentalna osób niepełnosprawnych w szkole i parafii - warsztaty dla katechetów specjalnych

Dnia 16 listopada 2019 roku w budynkach Kurii odbyło się spotkanie dla nauczycieli szkół dla uczniów ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi „Katecheza przedsakramentalna osób niepełnosprawnych w szkole i parafii”. Spotkanie prowadził ks. Grzegorz Opiela – wikariusz parafii św. Łukasza w Radomiu na Michałowie.

Warsztat katechety - czyli jak prostymi sposobami tworzyć własne pomoce dydaktyczne - relacja

Dnia 16 listopada 2019 miało miejsce spotkanie formacyjne dla katechetów. Jak zwykle przy wejściu do auli każdego katechetę witał uśmiechnięty i życzliwy ks. Piotr Pierzchała - Dyrektor. Gdy już wszyscy zebrali się w wyznaczonym miejscu wówczas rozpoczęła się Eucharystia. Eucharystię celebrowali: ks. Piotr Pierzchała oraz ks. Grzegorz Opiela z diecezji radomskiej.

Strony

Subskrybuj Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej RSS