AKTUALNOŚCI

VI Ogólnopolska Konferencja Katechetów Specjalnych

Tylko do 13 listopada są przyjmowane zgłoszenia udziału w konferencji, która odbędzie się w dniach 22 - 24 listopada w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym na Bielanach • W programie prelekcje, warsztaty oraz spotkanie ze Wspólnotami L'Arche. Konferencja jest skierowana do katechetów, którzy uczą osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Łączy w sobie elementy edukacji, czyli wykładów i warsztatów oraz dzielenia się doświadczeniem.

XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

Drodzy Katecheci, w załącznikach przesyłam materiały katechetyczne na kolejny Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zwracam się do Was z prośbą o wykorzystanie ich na lekcjach. Przesyłam dwie wersje, pdf i word.

Katecheza przedsakramentalna osób niepełnosprawnych w szkole i parafii

Zapraszamy na spotkanie podczas, którego prowadzący przedstawi następujące zagadnienia związane z katechezą przedsakramentalną osób niepełnosprawnych w szkole i parafii.

Warsztat katechety - czyli jak prostymi sposobami tworzyć własne pomoce dydaktyczne

Właściwie dobrane pomoce dydaktyczne podnoszą efektywność procesu edukacyjnego. Kupowane w sklepie - ułatwiają pracę, ale są sporym wyzwaniem finansowym. Okazuje się, że wystarczy zajrzeć do szafy, pokoju dziecięcego czy kuchni, aby stworzyć niepowtarzalne i bardzo skuteczne narzędzia do pracy z uczniami.

Ankieta katechetyczna i sprawozdanie 2019

Każda parafia do 30 września 2019 roku ma obowiązek złożyć w Wydziale Nauki Katolickiej ankietę katechetyczną oraz sprawozdanie dla KWK (według poniższych formularzy). Ankieta ma zawierać informacje o katechetach pracujących na terenie parafii (miejsce pracy i wymiar godzin), o typach i liczbie szkół znajdujących się na terenie parafii oraz liczbie młodzieży i dzieci uczęszczających do szkoły i na lekcje religii oraz etyki.

Emisja głosu – profesjonalny trening pracy z głosem

Dnia 26 października 2019 roku w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Zerzniu odbyły się warsztaty z emisji głosu dla nauczycieli – katechetów, które poprowadziła dr Agata Piotrowska-Mastalerz, wybitna aktorka i nauczyciel emisji głosu w Warszawskiej Szkole Filmowej i Uniwersytecie Warszawskim.

Medal KEN dla biskupa Romualda Kamińskiego oraz ks. Piotra Pierzchały

24 października w Warszawie wręczono odznaczenia oraz nagrody dyrektorom szkół i placówek, nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi z rejonu warszawskiego, siedleckiego i radomskiego. 29 października wyróżniono nauczycieli z rejonu płockiego, ciechanowskiego, ostrołęckiego.

Zawierzamy Ci całą naszą młodość... - maturzyści na Jasnej Górze

23 października b.r. maturzyści z całej naszej diecezji wzięli udział w pielgrzymce do Częstochowy, podczas której zawierzali swoją przyszłość Matce Bożej. W swej minikonferencji prefekt seminarium duchownego ks. Tomasz Sztajerwald postawił nam pytanie: „Matura. I co dalej?”

Kartka z kalendarza ognisk katechetycznych

W sobotę 19 października odbyło się spotkanie formacyjne katechetów naszej diecezji. O przygotowaniu do uczestnictwa w Eucharystii oraz do sakaramentu pokuty i pojednania mówił Ks. prałat Krzysztof Waligóra oraz siostra Otylia Pierożek.

Strony

Subskrybuj Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej RSS