AKTUALNOŚCI

Wykaz podręczników do nauczania religii obowiązujących na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej w roku szkolnym 2020/21

Szanowni Państwo informujemy, iż przedszkolach i szkołach znajdujących się na terenie Diecezji Warszawsko-Praskiej w roku szkolnym 2019/2020 należy korzystać wyłącznie z podręczników wymienionych poniżej:

Zaproszenie na transmisję Mszy świętej za katechetów i nauczycieli (transmisja online)

Wydział Nauki Katolickiej zaprasza do łączności duchowej podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem biskupa Romualda Kamińskiego. We wspólnej modlitwie za pośrednictwem transmisji internetowej będziemy polecać katechetów i nauczycieli.

Pomoce katechetyczne na czas kwarantanny

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych oraz zachętą MEN do zdalnej pracy z uczniami, Komisja Wychowania Katolickiego KEP przypomina katechetom o możliwości korzystania z portali związanych z podręcznikami do religii.

Komunikat Biskupa Diecezjalnego dotyczący ogłoszonej pandemii koronawirusa

Mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci, młodzieży oraz ich rodzin, a także nauczycieli i katechetów, w związku decyzją Rządu o zawieszeniu zajęć dydaktycznych w szkołach od dnia 12 marca do 25 marca 2020 r., w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, informujemy, iż:

XXX Olimpiada Teologii Katolickiej - etap diecezjalny

Serdecznie zapraszamy osoby, które zakwalifikowały się do etapu diecezjalnego Olimpiady Teologii Katolickiej na finał naszego konkursu. Więcej informacji znajdziecie Państwo wewnątrz artykułu.

A piękno świeci w ciemności - o ikonie i sztuce na lekcji religii - spotkanie formacyjne

Kolejne spotkanie formacyjne dla katechetów diecezji warszawsko – praskiej odbyło się w sobotę 18 stycznia. Liturgii przewodniczył i homilię wygłosił ksiądz biskup Michał Janocha, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej. W swoim słowie, opartym na czytaniach mszalnych, ksiądz biskup mówił o powołaniu każdego człowieka do pełnienia posługi wyznaczonej przez Pana Boga.

„Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności” - finał konkursu dla staszych uczniów szkół podstawowych

„Cud nad Wisłą – dzieło Bożej Opatrzności” – pod takim hasłem odbył się kolejny konkurs tematyczny dla uczniów ze szkół podstawowych naszej diecezji. Jego finał miał miejsce 16 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 2, im. Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej w Słupnie w gminie Radzymin. Finałowy test wiedzy rozwiązywało blisko stu uczniów, rywalizacja była na tyle zacięta, że konieczne było przeprowadzenie dogrywki, która rozstrzygnęła kwestię pierwszego miejsca.

Posługa myślenia, czyli jak być mądrym? refleksje z Adwentowego Dnia Skupienia dla Nauczycieli

W sobotę 14 grudnia bieżącego roku, już po raz trzynasty  nauczyciele z powiatu mińskiego uczestniczyli w adwentowym dniu skupienia. Spotkali się ponownie w gościnnych progach Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku. Wszystkich zebranych powitał dyrektor szkoły , pan Tomasz Płochocki. Na spotkanie przybyli księża: Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej ksiądz Piotr Pierzchała oraz zaproszony na tę okazję gość – ksiądz Henryk Zieliński, redaktor naczelny tygodnika „Idziemy”

Adwntowy Dzień Skupienia dla Katechetów

14 grudnia 2019 roku odbył się Adwentowy Dzień Skupienia dla katechetów w Diecezji Warszawsko-Praskiej. Wszystkich zebranych serdecznie przywitał Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej - ksiądz Piotr Pierzchała, któremu towarzyszyli ksiądz Mariusz Czyżewski oraz siostra Cecylia Stusowicz. Do wygłoszenia konferencji zaproszono znanego i cenionego rekolekcjonistę -księdza Stefana Moszoro-Dąbrowskiego. Mszy Świętej przewodniczył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Romuald Kamiński.

Strony

Subskrybuj Wydział Nauki Katolickiej Diecezji Warszawsko-Praskiej RSS