Śpiewajcie Panu, błogosławcie Jego imię– piosenki i wiersze w katechezie

„Śpiewajcie Panu, błogosławcie Jego imię (Ps 96,2) – piosenki i wiersze w katechezie”

25.11.2019

Akademik Praski

Warszawa, ul. Floriańska 3A

Rozpoczęcie godz. 15.00

Zapisy do 21.11.2019 (czwartek) w WNK – telefonicznie tel. +48-22-5181511 lub  +48 606 301 359 (najlepiej przysłać SMS z danymi) lub mailowo wnkpraga@interia.pl

Prowadząca Dr Aneta Rayzacher-Majewska

Dr Aneta Rayzacher-Majewska –konsultor Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, wykładowca katechetyki w UKSW, katechetka w przedszkolu, współautorka katechetycznych dokumentów programowych, autorka podręczników do religii i licznych materiałów katechetycznych. Prywatnie żona i mama.

Opis szkolenia: „Kto śpiewa, dwa razy się modli” – stwierdził św. Augustyn, a poradniki metodyczne pękają w szwach od propozycji śpiewu na lekcje religii. „Proszę pani, a ja znam wierszyk o Panu Jezusie…” – mawiają nasi uczniowie i deklamują pobożne rymowanki. Jakie jest właściwe miejsce piosenek i wierszy w katechezie – zarówno na lekcjach religii w szkole, jak i spotkaniach katechetycznych w parafii? Czym należy kierować się w doborze utworów? Czy poezja to właściwy sposób mówienia dzieciom o Bogu oraz odpowiadania przez dzieci Ojcu w niebie? Czy rzeczywiście każdy śpiew przybliża nas do Boga? Uczestnicy szkolenia spróbują znaleźć odpowiedzi na te pytania. Zrewidują także dotychczasowe zastosowanie piosenek i wierszy w katechezie, podzielą się dobrymi praktykami w tym zakresie, a po spotkaniu z większą świadomością będą sięgać po śpiew i utwory poetyckie w formacji religijnej dzieci.

Koszty organizacyjne: 40 zł.

Data wydarzenia: 
25.11.2019 - Od 15:00 do 18:00