Rok Wielkiej Przygody Trwa - Warsztaty metodyczne

10.10.2018

Budynek Kurii Biskupiej 

Warszawa, ul. Floriańska 2A.

Rozpoczęcie godz. 15.00 -  Czas ok. 3 godz.

Zapisy do 08.10.2018 w WNK – telefonicznie tel. +48-22-5181511 lub  +48 606 301 359 (można przysłać SMS z danymi) lub mailowo wnkpraga@interia.pl

Prowadzący s. Otylia Olga Pierożek, Ks. Piotr Pierzchała 

s. mgr Otylia Olga Pierożek: Kanoniczka Ducha Świętego, nauczyciel religii w szkole podstawowej wieloletni metodyk nauczania religii. Specjalistka od metodyki nauczania. 

Ks. Piotr Pierzchała: kapłan diecezji warszawsko praskiej. Odbył studia specjalistyczne w zakresie katechetyki na UKSW. Prowadzi zajęcia i praktyki katechetyczne w Wyższym Seminarium Duchownym na Tarchominie. Od 1 sierpnia 2013 r. mianowany Dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Biskupiej. Pasjonat nauczania, jego form i metod. 

Opis szkolenia: Warsztat dla nauczycieli przygotowujących dzieci do rocznicy pełnego uczestnictwa w Eucharystii w klasach IV w szkole i przy parafii

Nauczyciel urodził się po to, aby uczyć. Po to, aby, inspirować, odkrywać, zabierać swoich uczniów w fascynującą podróż po Biblii. Doprowadzić do spotkania z Jezusem do przyjaźni z Nim. Zostałeś belfrem, bo kochasz ludzi. Dokładniej - uczysz się tego! Do końca życia! Chcesz być nauczycielem, który nie zniechęca, ale towarzyszy).

1001 drobiazgów, czyli jak w prosty sposób uatrakcyjnić swoje lekcje.

Każdy z nauczycieli religii często zastanawia się, jak uatrakcyjnić lekcje czy zmienić ich formułę, aby nie zostać przez uczniów nazwanym „nudziarzem”, nie angażując w to równocześnie środków finansowych czy sporej ilości wolnego czasu, którym wszyscy dysponujemy w stopniu ograniczonym. Na warsztatach postaramy się przedstawić autorski program pracy z dziećmi po przyjęciu Komunii świętej. 

Koszty organizacyjne: 30 zł.

Data wydarzenia: 
10.10.2018 - Od 15:00 do 18:00