Warsztat dla katechetów - W naszym planie dobre wychowanie - o Bon Ton - w Biblii, literaturze i życiu

„W naszym planie dobre wychowanie - o Bon Ton - w Biblii, literaturze i życiu”

15.01.2019

Budynek Kurii Biskupiej

Warszawa, ul. Floriańska 2A.

Rozpoczęcie godz. 15.00

Zapisy do 11.01.2019 (piątek) w WNK – telefonicznie tel. +48-22-5181511 lub  +48 606 301 359 (można przysłać SMS z danymi) lub mailowo wnkpraga@interia.pl

Prowadzący Ks. dr Janusz Stańczuk

Ks. dr Janusz Stańczuk (ur. 1965 r.) – kapłan archidiecezji warszawskiej. Redaktor naczelny katolickiego magazynu formacyjnego „Tak Rodzinie”, autor baśni i opowiadań dla dzieci, współpracownik miesięcznika „Anioł Stróż”. Wieloletni katecheta, obecnie wykładowca teologii pastoralnej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie, rekolekcjonista. Opublikował ponad tysiąc homilii przeznaczonych na Mszę Świętą z udziałem dzieci.

Opis szkolenia: W jaki sposób rozmawiać z dziećmi o dobrym wychowaniu podczas lekcji religii i nie tylko...

SAVOIR-VIVRE DLA DZIECI

O Bon Ton w Biblii, literaturze i życiu.

Dlaczego na stole leży tyle różnych sztućców? O czym można rozmawiać z nowo poznanym kolegą, a jakich tematów nie należy poruszać? Czy wolno na przyjęcie pójść ze swoim pieskiem? O której godzinie nie wypada dzwonić do znajomych?

Podczas spotkania znajdziecie odpowiedź na setki różnych pytań. A ponadto zastanowimy się wspólnie, co to znaczy: człowiek dobrze wychowany? Można go łatwo rozpoznać, nawet jeżeli nie jest ubrany w elegancki smoking i cylinder na głowie.

Biblijna Księga Syracha mówi, że niewiele jest darów cenniejszych ponad „osobę dobrze wychowaną”. Bo wychowanie to nie tylko znajomość przepisów i umiejętność posługiwania się sztućcami. To przede wszystkim grzeczność i sympatia okazywana innym ludziom.

Koszty organizacyjne: 30 zł.

Data wydarzenia: 
15.01.2019 - Od 15:00 do 18:00