Warsztaty metodyczne „Lapbooki na lekcjach religii”

Co? - Warsztaty metodyczne „Lapbooki na lekcjach religii”

Gdzie? - Budynek Kurii Biskupiej

Warszawa, ul. Floriańska 2A.

Kiedy? 22.02.2018, rozpoczęcie godz. 15.00

Zapisy do: 19.02.2018 liczba miejsc ograniczona

Prowadzący: mgr Grzegorz Diłanian – Metodyk nauczania religii Miasta Stołecznego Warszawy, nauczyciel religii w Warszawskim Liceum ogólnokształcącym

Opis zajęć:

Lapbook to rodzaj tematycznej książki, którą przygotowują sami uczniowie. Nawet kilka lapbooków dotyczących tego samego zagadnienia, będzie diametralnie inny i niepowtarzalnych, bo noszą w sobie inność i niepowtarzalność dzieci, które je wykonały.

Oprócz tego, że metoda ta ma wiele walorów edukacyjnych, to przede wszystkim jest pozytywnie odbierana przez samych uczniów. Dzieje się tak dlatego, że lapbooki stanowią pole do popisu dla dziecięcej kreatywności i pomysłowości, a to w edukacji, zwłaszcza najmłodszych uczniów, niezwykle ważne.

Katechetów zainteresowanych wzbogaceniem swojego warsztatu pracy o tę metodę, zapraszamy na szkolenie „Lapbooki na lekcjach religii”. W jego trakcie nauczymy się wykonywać lapbooki, a także odkryjemy szeroki wachlarz ich zastosowania (lekcje religii, projekty edukacyjne, zajęcia świetlicowe, katecheza parafialna, wyjazdy rekolekcyjne…)

Metoda:

wykład z prezentacją multimedialną, ćwiczenia

Koszty organizacyjne: 30 zł.

Data wydarzenia: 
22.02.2018 - Od 15:00 do 18:00