Konferencja pt. „MOC WIARY – PRZEKAŻ DALEJ!

Zaproszenie na konferencję "Moc wiary - przekaż dalej!"
 
Szkoły STRUMIENIE i ŻAGLE (Stowarzyszenie STERNIK), zapraszają rodziców i wychowawców na konferencję pt. „MOC WIARY – PRZEKAŻ DALEJ! Jak wychowywać w wierze w czasach postprawdy?” Wydarzenie będzie miało miejsce w sobotę 10 marca 2018 r., w godz. 16.00-19.30, w Szkole STRUMIENIE, na ul. 3 Maja 129, w Józefowie k. Otwocka.
 
Czy i w co wierzy młody człowiek? Kim jest i dokąd zmierza? Jak wspierać go, by potrafił rozpoznać swoją drogę w świecie rozmytych granic i tysiąca subiektywnych prawd? Jak odwoływać się właściwych autorytetów? Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o wierze? Czy istnieje odpowiedź na te pytania? Czy rodzice i wychowawcy mogą znaleźć receptę na bolączki i dylematy młodego pokolenia?
 
Warto przynajmniej spróbować! Będziemy starali się zrobić to wspólnie, wraz z zaproszonymi ekspertami -ks. prof. Ramiro Pellitero – wykładowcą, teologiem i duszpasterzem; ks. dr. Markiem Dziewieckim – teologiem i doktorem psychologii, specjalistą z zakresu wychowania, małżeństwa i rodziny oraz p. Januszem Wardakiem – praktykiem w dziedzinie wychowania i edukacji, założycielem i prezesem Stowarzyszenia Akademia Familijna.
 
Konferencja jest organizowana wspólnie ze szkołą Senara z Madrytu.
 
Konferencję poprzedzi sympozjum, które rozpocznie się o godz. 10.00, na którym, oprócz wykładów, przewidziane są zajęcia warsztatowe
 
Program konferencji
16.00 – 16.15 – Rozpoczęcie
16.15 – 16.45 – ks. Ramiro Pellitero – „Pedagogika wiary w czasach postprawdy”
16.45 – 17.45 – ks. Marek Dziewiecki – „Którędy do wiary? – jak budować dojrzałe relacje z Bogiem?”
17.45 – 18.15 – Przerwa
18.15 – 19.15 – Janusz Wardak „Zrodzić do życia, zrodzić do wieczności – rodzina a przekaz wiary” 
 
Program sympozjum
 
10.00    Otwarcie sesji 
10.15   „Życie w czasach postprawdy” – ks. Ramiro Pellitero 
11.15  „Fundamenty antropologiczne w przekazie wiary” – ks. Michał Kwitliński 
11.45 – 13.15 Sesje antropologiczne w grupach - DO WYBORU!
· Jak żyć wiarą w rodzinie? (dla rodziców dzieci młodszych) 
· Kryzys wiary wieku nastoletniego (dla rodziców dzieci starszych i młodzieży)
 
Udział w Konferencji jest bezpłatny. Udział w porannym sympozjum wymaga rejestracji. Koszt 30 zł (w tym obiad), płatne na miejscu.
 
Link do rejestracji
(Uwaga, formularz w języku angielskim, można wypełnić po polsku. W komentarzu należy wpisać: Katecheta,który warsztat się wybiera, czy zamawia obiad oraz czy potrzebna opieka nad dziećmi. W razie wątpliwości kontakt sylwia.watrakiewicz@sternik.edu.pl)
Data wydarzenia: 
10.03.2018 - Od 10:00 do 20:00