Drogowskazy - spotkania o powołaniu w Mińsku Mazowieckim

W piątek, 28 października uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym  w ramach międzyszkolnego projektu Drogowskazy organizowanego przez Zespól Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie powstało również we współpracy z biblioteką szkolną Zespołu Szkół Ekonomicznych w ramach projektu Starostwa Powiatu Mińsk Mazowiecki "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa". Celem projektu Drogowskazy jest pomoc młodzieży w rozpoznawaniu i wyborze swojej drogi życiowej.

Na pierwszym z cyklu spotkań pt. Powołanie do życia zakonnego zaproszeni zostali: s. Anna Sławatyniec ze Zgromadzenia Sióstr "Jedność" pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Siedlcach, s. Karolina Bożęska i s. Ewa Zagrodzka ze Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Najśw. Serca Jezusa w Siennicy, i o. Sylwester Maria Gąglewski z Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Niepokalanowie. Duchowo łączyły się z nami także Siostry Karmelitanki w Nowych Osinach. Młodzież nie tylko z zainteresowaniem słuchała prelegentów ale również zadawała pytania dotyczące ich powołania.

Organizacja pierwszego spotkania przypadła młodzieży Zespołu Szkół Ekonomicznych wraz z katechetkami: s. Margaret Langbeen i p. Justyną Komorowską. Maturzyści z klasy 4L dotarli do zakonu Sióstr Karmelitanek w Nowych Osinach, z którymi nagrali wywiad.  Spotkanie przygotowane zostało na podstawie Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zaproszenie dla naszych gości: Starostwa Powiatu Mińsk Mazowiecki, Proboszczów naszych parafii, dyrektorów szkół, oraz nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy zaprojektowali uczniowie klasy 3D. Wszystkie klasy maturalne miały możliwość przygotowania pytań dla zaproszonych prelegentów.

Kolejne spotkanie w ramach projektu, odbędzie się 28 listopada. Organizatorem będzie Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy. Tematem jego będzie Powołanie do życia w  kapłaństwie.

Data publikacji: 
01.12.2016